„Kino knyga“ kviečia jaunuolius iš visos Lietuvos įsitraukti į kūrybinį kino procesą, taip skatinant Lietuvos moksleivius labiau domėtis kino menu, atrasti pripažintus Lietuvos kino režisierius bei kitus talentingus projekto lektorius, taip plečiant kultūrines žinias. Kūrybinių kino meistriškumo dirbtuvių metu, konkurso būdu atrinkti dalyviai bus supažindinti su profesionalaus meno atstovais iš arčiau ir jų kuriamais kino meno kūriniais (pagrindinis dėmesys bus skiriamas lietuvių kino kūrybai), plečiamos žinios apie kūrinių meninę vertę, kūrėjo vaidmens indėlį visuomenės ugdymo procesuose, autorinių kūrinių atsakingą vartojimą.

Per edukacinius-praktinius užsiėmimus Vilniuje, moksleiviai sukurs savo autorinius kino kūrinius panaudodami Vilniaus miesto erdves, supras kino meno sąvokas praktikoje, išmoks suprasti kūrinių vertę, ugdys toleranciją ir empatiją, komandinio darbo įgūdžius, kurių trūksta šiandieninėje visuomenėje, gebės tinkamai pristatyti ir viešinti sukurtus kino projektus. „Kino knygoje“ dalyvavę moksleiviai taps kokybiškos kino kultūros ambasadoriais, kurie įsipareigos savo mokyklose organizuoti patirties dalijimosi įvykius – pristatyti tiek savo autorinius kūrinius, tiek kelti kino meno kūrinių vertės suvokimą, taip plėsdami aplinkoje esančių jaunuolių kritinį mąstymą ir didindami kino kultūros svarbą bendruomenėse.

Suburta kultūros sektoriaus profesionalų komanda, turinti patirties dirbant su jaunimu, suteikia projektui aukštos kokybės meninę vertę ir įvairialypiškumo. Žinomi kino režisieriai, aktoriai, dramaturgai, kūrybinių projektų kuratoriai, kompozitoriai, kūrybinio rašymo profesionalai supažindins moksleivius su skirtingomis kultūros disciplinomis, formomis bei jų sąsajomis, kūrybos procesais, pasidalins asmeninėmis patirtimis ir įkvėps tiek kurti, tiek didžiuotis savo, kaip kūrėjo statusu.